DALYAN DERNEK

logo
Advert (468x60)

Tüm Duyurular

2009 KERMESİMİZ 25 TEMMUZ’DA

Her yıl düzenlediğimiz kermesimiz için eşya toplamaya başladık, destek, katkı ve katılımınızı bekliyoruz. Kermes Dalyan’da yaşayan yabancı uyruklu yardımseverler ve derneğimiz işbirliği ile sokak hayvanları ve çocuklar yararına yapılacaktır.

HAYVAN BARINAĞIMIZ HİZMETE GİRDİ

Malzeme yardımı yaparak, barınaktaki hayvanları ziyaret ederek destek olabilirsiniz.

ÇÖP BAYRAMI

Dalyan’da 30 Mayıs günü bu yıldan itibaren”ÇÖP BAYRAMI” olarak kutlanacak.

TOPLADIĞIMIZ ATIK KAĞIT MİKTARI 2 TONA ULAŞTI!

Ağaçları koruyalım & Sokak hayvanlarına mama projesinin 2. etabı 1 ton daha atık kağıt toplanarak tamamlandı. Dernek olarak toplam 2 TON kağıt atığına ulaştık. 08.11.2008 tarihinde KAĞIT toplama merkezinden 100 ytl alınmıştır. Projemizin 3. etabı başlamıştır.

We collected 1 more ton paper, plastic, carton and cans So far 2000 kg. 08.11.2008 our association collected 100 ytl from the recycle collecting centre. 3. etape collection started…

SOKAK HAYVANLARI İÇİN TOMBALA!

23 Ağustos Cumartesi yaptığımız Tombala çekilişi Dalyan’daki bütün hayvanseverleri memnun etti. Kaplumbağa Meydanı’nda bütün gün süren etkinliğimizden elde edilen 1,391,05 YTL gelirin tamamı sokak hayvanları ve özel eğitim alan çocuklarımız için kullanılacak.

KERMES: “GETİR-GÖTÜR”!

1991’de kurulan ve amacı bir sivil toplum örgütü olarak faaliyet alanlarında Dalyan’a katkı sağlamak olan Dalyan Turizm, Kültür ve Çevre Koruma Derneği 2. el satış mağazasını açtı. Mağazanın adı Getir-Götür. Kermes dükkanımız Ramazan çadırının yerinde Pazartesi Salı Çarşamba ve Perşembe günleri 16.00-18.00 saatleri arasında açık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sabit dükkânımızın ve Temmuz ayında yapılacak kermesimizin gelirleri ile Şehit Er Gürsel Çelik İlköğretim Okulu’nun özel eğitim programı uygulanan sınıfına bir adet özel yazılım programı alınması, Dalyan Sağlık Ocağı’na bebek tartısı ve boy ölçme aleti alınması, “kısırlaştır ve yaşat” kampanyası kapsamında sokak hayvanlarının kısırlaştırılıp, beslenmesi ve çevre bilincinin arttırılması için çiftçiler ve ilköğretim öğrencilerine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.

BARINAĞA İLK ADIM: MALZEME TOPLAMAYA BAŞLADIK!

30 Temmuz 2008 tarihinde SOKAK HAYVANLARI’na REHABİLİTE MERKEZİ ile ilgili olarak, Belediye görevlileri ve bu konu ile ilgili kişiler arasında toplantı yapıldı. 5199 no’lu kanun gereği; Dalyan’ın bir Rehabilitasyon Merkezine olan ihtiyacı tespit edilip kurulmasına karar verildi. Rehabilitasyon merkezi hasta, yaralı ve terk edilmiş ev hayvanları ve saldırgan hayvanlar içindir. Rehabilite Merkezinde hayvanlar KISIRLAŞTIRILIP, AŞILANARAK, sahiplendirilir, tedavi edildikten sonra alındıkları yere bırakılması gerekmektedir. Toplantıya katılanlar: Zabıta Amiri Aysel Karaman, Kaptan June, İnşaat mühendisi Ata Şafak,Uli Hanım, Mebrure Kuzey Blom, Yasemin Pakyürek, Abdullah Bey. Barınak yerinin neresi olacağı, bir barınakta nelerin, kimlerin bulunması gerektiği konularının, alt yapı hazırlıklarının takibi ve araştırılması, barınağın bütçesinin oluşturulması için yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak her 10-15 günde durum değerlendirmesi toplantılarımız devam etmektedir.

» Barınak toplantısı detayları
1 Yorum: Tüm Duyurular

  1. SOKAK HAYVANLARI dedi ki:

    sokak hayvanlarına gerekli bakımı yapıyoruz deyip haksız kazanç elde eden kimler varsa bi duyum aldım dalyan sokak hayvanları sitesinde yayınlanan köpekler bazıları yok olmuşlar bazılarıda hazırlık yapılmış yut dışına gönderiliyormuş 5000 ero karşılığında doğrumudur bilemem ama bazı hayvanlar yok olmuşlar

Yorum Yapın

*Online Eyleme Katılın

ad
ad
ad
ad
Karbonmetre
RSS | Facebook
E-posta ile üye olun!
Site Kategorileri ve Sayfaları

Kategoriler

Sayfalar

Bağlantılar

Son Yorumlar
  • 
    • Gülnur BAŞYİĞİT: Fazla söze ne hacet, güzel ve faydalı bir etkinlik... Latesha: Gosh, I wish I would have had that inofrtmaoin ear... Hilal Yıldırım: merhaba,benim ismim hilal ve 15 yaşındayım. bir k... Alan Fenn: Thank you to Dalyan Dernek for supporting our Okcu... SOKAK HAYVANLARI: sokak hayvanlarına gerekli bakımı yapıyoruz deyip ...

Etiket Bulutu

 Tüm Duyurular « DALYAN DERNEK

DALYAN DERNEK